Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Kupiliśmy w "Biedronce" zieloną herbatę liściastą z kawałkami mango, spróbowaliśmy i postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z degustacji.

Aromatyczne mango 1

W dość oryginalnym opakowaniu znajdziemy celofanowy woreczek z 80 g mieszaniny herbaty i różnych dodatków. Już po wyjęciu woreczka z opakowania czuć intensywny aromat, co chyba nie świadczy dobrze o szczelności opakowania.

Herbata liściasta aromatyczne mango z Biedronki

"Zielona herbata o urzekającym aromacie", jak napisał producent firma Mokate SA z Ustronia, zawiera:
  • herbata zielona liściasta Chun Mee 80,5%, 
  • suszona trawa cytrynowa, 
  • suszony owoc mango 7%, 
  • aromat naturalny 1%, 
  • suszone płatki bławatka 0,5%, 
  • suszone płatki kwiatu róży 0,5%, 
  • suszone płatki kwiatu nagietka 0,5%.
Aromat tej mieszanki jest jest rzeczywiście intensywny, od razu budzący skojarzenie z owocem mango. Czy jest to jednak naturalny aromat? Nie wiadomo. Naturalne aromaty nie są aż tak intensywne, chyba że mamy do czynienia z olejkami eterycznymi.
Wygląd suszu herbacianego z dodatkami jest raczej nieciekawy, w oczy rzuca się głównie trawa cytrynowa. Miejscami widać płatki bławatka i kawałki suszonego mango.

Herbata liściasta aromatyczne mango

Jak można przeczytać na opakowaniu, aby przygotować napar należy wsypać 1 łyżeczkę herbaty (ok. 2g) do filiżanki lub wcześniej podgrzanego czajniczka; zalać 200 ml gorącej (??), ale nie wrzącej wody; zaparzać 2-3 minuty, a następnie wymieszać.

Aromatyczne mango 2

Zaparzyliśmy herbatę zgodnie z instrukcją producenta, przez 3 minuty, zalewając susz wodą o temperaturze 90 st. C. Poniższe zdjęcie ukazuje susz bezpośrednio po zalaniu gorącą wodą, jeszcze przed przykryciem filiżanki pokrywką. Widać całe "bogactwo" dodatków do herbaty Chun Mee.

Aromatyczne mango 3

Po wyjęciu sitka z filiżanki ujrzeliśmy złocisto-czerwonawy napar ze sporą ilością drobnego "pyłu". Aromat naparu nie znikł po parzeniu. Dalej był wyczuwalny, choć nie tak silnie.

Smak naparu to smak mango. Jest wyrazisty, nieco zbyt intensywny (trudno wyczuć smak samej herbaty), słodkawy, z lekką nutą słomy.

Zielona herbata liściasta z kawałkami mango to średniej jakości herbata, o intensywnym aromacie i smaku. Zalecamy parzyć ją zgodnie z opisem na pudełku w temperaturze 80-90 st. C.

Nasza ocena: 5/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach