Basilur Spring Tea

Choć do wiosny daleko, to jednak postanowiliśmy spróbować cejlońskiej zielonej herbaty liściastej Basilur Spring Tea z serii "Cztery pory roku", wyprodukowanej i zapakowanej na Sri Lance.

Jak napisał producent: "To połączenie delikatnej zielonej herbaty z owocami wiśni, które pozwoli Ci cieszyć się wiosennym aromatem przez cały rok."

Jak jest w rzeczywistości?

Basilur spring tea

W dość oryginalnym opakowaniu znajdziemy celofanowy woreczek ze 100 g zielonej herbaty z dodatkiem ananasa (2%), wiśni (5%), bławatka (0,25%) oraz aromatu wiśni (3,5%).

Herbata na długie, zwinięte listki, w szaro-zielonym kolorze. Widoczna jest niewielka ilość kandyzowanej wiśni oraz płatków bławatka. Aromat herbaty jest intensywny i wyraźny, wiśniowy.

Basilur - wiosenna herbata

Jak można przeczytać na opakowaniu, herbatę należy zaparzać 3-5 minut. Napar przygotowaliśmy wsypując 1 łyżeczkę herbaty (ok. 2g) do filiżanki, zalewając ją wodą o temperaturze 80 st. C i parząc przez 4 minuty.

Uzyskaliśmy żółty napar z niewielką ilością drobnego "pyłu". Aromat naparu nie znikł po parzeniu, był nadal intensywny, wiśniowy. 

Basilur - napar z wiosennej herbaty

Napar ma wyraźny, wiśniowy smak. Trudno jest wyczuć smak samej zielonej herbaty. Przy dłuższym parzeniu listków herbaty napar nie nabiera goryczy, staje się jednak bardziej intensywny w smaku. Jak widać na zdjęciu, w fusach po zaparzeniu widoczne są duże fragmenty listków herbaty.

Basilur - fusy z wiosennej herbaty

To przeciętnej jakości zielona herbata znanej firmy, o intensywnym aromacie i smaku wiśni. 

Nasza ocena: 6/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach