Zielona herbata Thurson

Degustujemy kolejną herbatę kupioną w Auchan - zieloną herbatę liściastą Thurson, pochodzącą z Chin (?) a zapakowaną na Sri Lance.

Zielona herbata Thurson

Jak znajdziemy na stronie producenta: "Herbaty marki Thurson komponowane są wyłącznie z najlepszych surowców, pochodzących z górzystych regionów Sri Lanki. To najwyższej jakości prawdziwe cejlońskie herbaty, powstałe z ręcznie zbieranych świeżych liści. Charakteryzują się niepowtarzalnym smakiem i aromatem, zgoła odmiennym od herbat marek popularnych. Ich przystępna cena gwarantuje niezapomniane doznania smakowe szerokiemu gronu klientów"

Jak jest w rzeczywistości?

W dość oryginalnym opakowaniu znajdziemy celofanowy woreczek z zielonej herbatą o długich, zwiniętych, delikatnych listkach, w szaro-zielonym kolorze. Aromat herbaty jest delikatny ale wyraźny, organiczny.

Zielona herbata Thurson

Napar przygotowaliśmy klasycznie: 1 łyżeczka herbaty (ok. 2g) wsypana do filiżanki; zalana wodą o temperaturze ok. 80 st. C; parzona 3 minuty.

Uzyskaliśmy żółty napar z niewielką ilością drobnego "pyłu". Aromat naparu nie znikł po parzeniu, był wyczuwalny. 

Zielona herbata Thurson

Napar miał przyjemny, bardzo delikatny smak, organiczny (nutka ziela i lekkiej goryczki), wyrazisty lecz delikatny.

Przy dłuższym parzeniu listków herbaty napar nabiera więcej goryczki, ale staje się również bardziej intensywny w smaku. Jak widać na zdjęciu, w fusach po zaparzeniu widoczna jest duża ilość całych listków. 

Zielona herbata Thurson

To w miarę dobrej jakości herbata, o łagodnym aromacie i smaku. 

Nasza ocena: 6/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach