Jaśminowe perły

Oriental Legends to rzadkie, dobrej jakości kolekcje herbaty, pochodzące z renomowanych plantacji w Chinach, Indiach i na Sri Lance. Dystrybutorem jest firma g'tea!

Degustujemy chińską herbatę jaśminową "Bai Long Zhu" z Luoyang (prowincja Henan), wyprodukowaną na Sri Lance. To biała herbata ręcznie zwijana w kształtne perełki (White Perls) z dodatkiem aromatycznego jaśminu. Aby stworzyć te białe "perełki" wykorzystuje się najdelikatniejsze pąki z najmłodszych listków. Po zaparzeniu herbaciane kulki rozwijają się, uwalniając delikatny smak i aromat jaśminu.

Biała herbata jaśminowa

W metalowej puszce znajdziemy celofanowy woreczek z 75 g białej herbaty zwiniętej w kuleczki w szaro-zielonym kolorze z widocznymi białymi tipsami. Aromat herbaty jest delikatny, ale wyraźny, jaśminowy, organiczny.

Jak można przeczytać na opakowaniu, aby przygotować napar należy wsypać 1 łyżeczkę herbaty (ok. 2g) do filiżanki; zalać 200 ml wody o temperaturze 70-80 st. C; zaparzać 2-3 minuty.

Parzenie herbaty jaśminowej

Przygotowujemy napar zgodnie z instrukcją i uzyskujemy żółty napar z bardzo niewielką ilością drobnego "pyłu".  Na sitku pozostają duże, całe listki herbaty, które rozwinęły się z kulek podczas parzenia.

Herbata jaśminowa white pearls

Aromat naparu nie znika po parzeniu, jest wyczuwalny, delikatnie jaśminowy. Napar ma charakterystyczny, przyjemny, bardzo delikatny smak. To smak zielonej herbaty z akcentem jaśminu, nutką ziela, wyrazisty lecz delikatny.

Przy dłuższym parzeniu listków herbaty napar nie nabiera goryczki, staje się bardziej intensywny w smaku, ale wciąż łagodny, przyjemny. Taką herbatę piłem w czasie mojego pobytu w Chinach :)

To bardzo bardzo dobra herbata, o łagodnym aromacie i smaku.

Nasza ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach