Hojicha - organiczna zielona herbata japońska

Degustujemy organiczną zieloną herbatę liściastą Hojicha, pochodzącą z Japoni i dystrybuowaną przez firmę Moya.

Hojicha - opakowanie

Jak pisze producent: "Hojicha to zielona herbata powstała w wyniku prażenia według oryginalnej japońskiej procedury. Palenie nadaje jej karmazynowo-brązowy kolor, niepowtarzalny, drzewiasty aromat i karmelowy smak, a także obniża zawartość kofeiny. To czyni hojichę idealnym napojem na wieczór i herbatę polecaną w diecie makrobiotycznej"

Jak jest w rzeczywistości?

W oryginalnym opakowaniu znajdziemy celofanowy woreczek z herbatą w kolorze brązowym o długich, zwiniętych w "łodygi" drobnych listkach. Aromat herbaty jest delikatny, organiczny, o wyraźnym zapachu palonego drewna. 

Hojicha - susz

Napar przygotowujemy zgodnie z zaleceniem producenta podanym na opakowaniu: 1 łyżeczka herbaty (2-3g/250ml) wsypana do filiżanki, zalana wodą o temperaturze 80 st. C (75-90), parzona 2 minuty (1-3).

Hojicha - parzenie

Uzyskujemy jasno brązowy napar z niewielką ilością drobnego "pyłu". Aromat naparu nie znika po parzeniu, jest wyczuwalny. 

Hojicha - napar

Napar ma przyjemny, bardzo delikatny smak, wyrazisty, z nutą palonego drewna, słodkawy, dla niektórych być może karmelowy.

Przy dłuższym parzeniu listków herbaty napar nie nabiera goryczki, staje się bardziej intensywny w smaku. Jak widać na zdjęciu, w fusach po zaparzeniu widoczna jest mała ilość łodyg, a listki są rozwinięte. 

To dobrej jakości herbata, o łagodnym aromacie i smaku. 

Nasza ocena: 8/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach