Basilur Oolong Tie Guan Yin Tea

Z wielu rodzajów herbaty firmy Basilur degustujemy kolejny produkt - chińską, herbatę Oolong Tie Guan Yin (zwaną Żelazną Boginią Miłosierdzia), wyprodukowaną i zapakowaną na Sri Lance.

Oolong Tie Guan Yin

Jak napisał producent: "Tie Guan Yin jest herbatą pół-fermentowaną typu Oolong. Otrzymuje się ją poprzez prażenie liści, aby  zatrzymać  proces ich  fermentacji. Po tym etapie następuje formowanie listków poprzez ich zwijanie w charakterystyczne kuleczki. To jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych  herbat chińskich (wymieniana jest w pierwszej dziesiątce najlepszych, według oficjalnych rankingów), dlatego znajduje się w  menu dobrych chińskich restauracji na całym świecie. Ceniona  za swój unikalny  słodki smak i  aromat przywodzący na myśl miód i orchidee."

W oryginalnym opakowaniu znajdziemy celofanowy woreczek z 100 g zielonej herbaty bez dodatków. Herbata ma listki zwinięte w kulki, o szaro-zielonym kolorze. Aromat herbaty jest delikatny, ale wyraźny, kwiatowy.

Oolong kulki

Aby przygotować napar należy wsypać 1 łyżeczkę herbaty (ok. 2g) do filiżanki; zalać wodą o temperaturze 70-80 st. C; parzyć 2-3 minuty. Potem odcedzić liście. Herbatę można parzyć kilka razy z tych samych liści.

Przygotowaliśmy napar zgodnie z powyższą instrukcją. Uzyskaliśmy słomkowy napar z niewielką ilością drobnego "pyłu". Aromat naparu nie znikł po parzeniu. Napar miał przyjemny, bardzo delikatny smak, wyczuwalnie słodki, miodowy. 

oolong parzenie

Przy dłuższym parzeniu listków herbaty napar nie nabierał goryczy, smak był trwały, nieco bardziej intensywny, pełny, wręcz upajający. 

oolong napar

Rewelacyjny aromat i kwiatowy zapach, w połączeniu z naturalną słodyczą czynią z tej herbaty luksusowy napój. To bardzo dobrej jakości herbata, o łagodnym aromacie i smaku. 

Nasza ocena: 9/10

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach