O nas

Pierwsze pytanie jakie mogłoby tu paść to: kto stworzył to miejsce w sieci i w jakim celu?

Blog Smaki Herbaty to nowa odsłona strony internatowej Czar Herbaty. Znalazło się tu również wiele wpisów z poprzedniego bloga Denimix, tematycznie związanych z herbatą.

Wybierając się wspólnie na zakupy zatrzymujemy się często na dłużej przy stoisku z herbatami albo odwiedzamy specjalistyczny sklep z szerokim asortymentem herbacianego suszu i akcesoriów. Ponieważ oboje lubimy również korzystać z Internetu lata temu powstała myśl o utworzeniu strony internetowej, na której będziemy umieszczać wszelkie informacje o herbacie.

Chcielibyśmy skupić w tym miejscu wszystkich, którzy lubią delektować się filiżanką dobrej herbaty. W tak zabieganym świecie jaki teraz mamy warto zatrzymać się na chwilę, odpocząć trzymając w dłoniach czarkę czy kubek aromatycznego napoju, przy dobrej muzyce i w dobrym towarzystwie. Jak napisał kiedyś  T'ien Yiheng: "Herbatę się pija, by zapomnieć o hałasie świata."

Podczas tradycyjnego rytuału parzenia i podawania herbaty Chińczycy nalewają ją tylko do połowy wysokości czarki. Dlaczego? Resztę wolnego miejsca wypełnia przyjaźń i inne pozytywne uczucia. Czy myśląc w ten sposób herbata nie smakuje nam lepiej? Wiele jest pięknych narodowych rytuałów picia herbaty. Niestety pomimo tego, że pije się jej coraz więcej, robi się to najczęściej w pośpiechu, aby popić posiłek, ugasić pragnienie, nie zwracając przy tym uwagi na smak i aromat. Większe spożycie herbaty nie wpływa na jakość tego co pijemy. Często kupujemy herbatę "na smyczy". Nie zwracamy uwagi na procedurę właściwego zaparzania herbacianych listków. Nie ma w tym  nic złego, ale aby poczuć prawdziwy smak i czar herbaty warto poświęcić jej nieco więcej czasu.

"Bo póki, póki ciebie nam pić, póty jak w niebie, jak w niebie nam żyć, herbatko! [...]. Ach po co, po co, po co nam żyć, kiedy nie będzie wolno nam pić herbatki, herbatki..." Jeremi Przybora

Serdecznie pozdrawiamy
Danuta i Józef


Komentarze

  1. Wspaniały pomysł, już widzę sporo interesujących tematów! Będę zaglądać w poszukiwaniu inspiracji i ciekawostek :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zapraszamy i mam nadzieję, że będziemy pisać więcej.

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak smakuje Aromatyczne Mango?

Dietetyczne mini serniczki w kokilkach